Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Böcekler ya da haşereler ile mücadele etmek insan hayatının her döneminde yaşadığı sorunlardan bir tanesidir. Böceklerin bir kısmı zararsız olmakla birlikte bir kısmı da insan hayatını tehlikeye atabilmektedir. Evlerimizin her köşesinde karşımıza çıkabilecek olan bu küçük canlılara karşı temkinli olmamız gerekiyor. Haşere ve böcekler ile mücadelede akla gelen ilk korunma yöntemi elbette ki ilaçlar olmaktadır. İlaçlama hizmeti profesyonel firmalar aracılığı ile verilmektedir. Firmamız da bu doğrultuda Bakanlık onaylı olarak ilaçlama yapan firmalar arasında yer almaktadır. Piyasada bulunan böcek ilaçlarının merdiven altı olması, dozun bilinmemesi ve kullanım şeklinin doğru olmaması sebebi ile böcek ve haşereler azalmak yerine çoğalabilir. Özellikle onların sürekli olarak bu ilaçlar ile uygun olmayan dozlarda temas etmeleri bağışıklık sistemlerinin bu ilaçlara duyarlı hale gelmesine sebep olur. Böcekler ve haşereler ile mücadele bu aşamadan sonra artık daha da zorlaşacaktır. İnternet üzerinde ya da merdiven altı işletmelerde satılan ilaçların pek çoğu bakanlık onaylı değildir. Yaşam alanlarına, insanlara, çevreye, evcil hayvanlara vb. zarar veren bu ilaçlar sağlığı doğrudan tehlikeye atmaktadır. Evinizde tek bir böcek görmeniz durumunda dahi karamsarlığa kapılmadan hemen firmamız ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Böcek ve haşereler yiyecek ve ısı bakımından istedikleri şartlara sahip olduklarında bu ortamları kabullenecek ve burada üremeye başlayacaktır. Sırtlarında taşıdıkları bakterileri çevreye saçan böcekler aynı zamanda dışkılama yolu ile mikrop saçmaya devam edecektir. Bu konuda dikkatli olmak gerekiyor.

Haşereler ve böceklerin insanlar üzerinde bulaşıcı hastalıklara sebep olduğunu biliyor musunuz? Bu canlılar ile yaşamak artık kaderiniz olmayacak. Uzman ilaçlama olarak İstanbul ve ilçelerinde ilaçlama hizmeti sağlıyoruz. Firmamız bu hizmeti %100 garantili olarak sunmaktadır. Renksiz, kokusuz ve garantili bir şekilde haşerelerden kurtulmak için tek yapmanız gereken firmamız ile iletişime geçmek olacaktır. Firmamız geniş servis ağı, alanında gerekli eğitimleri almış olan personeli, 7/24 hizmetinin yanı sıra ilaçlama konusunda en iyi ilaçları kullanmakta ve %100 sonuç garantisi sunmaktadır. Haşere ve böcek ilaçlama garantisinin kaç ay olduğu ise pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu anlamda verilen garanti süresi haşerenin türüne bağlı olarak farklılık gösterecektir. Pire gibi popülasyona bağlı olarak gelişen ve sürekli üreme halinde olan canlılar için süreli olarak garanti vermek bir hayli zordur. Özelliklere böceklere karşı verilen garanti süresi 6 aydır. Bu süre dâhilinde böceklerin tekrar üremesi ve aynı problemi tekrar yaşamanız halinde firmamız tarafından ilaçlama hizmeti ücretsiz bir şekilde verilecektir. Yaşam alanlarında bulan ve uçmakta olan haşerelerin imhası ise daha kolay olmaktadır. Sürekli olarak bir koruma alanı oluşturmak zor olsa da uçan canlılar hava kalitesinin bozulmasına sebep olur. Sağlığı dorudan tehlike altına atan böcek ve haşerelerden kurtulmak için sizler de firmamız ile iletişime geçebilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Böcek ve haşere ilaçlama fiyatları firmamızda son derece uygundur. Uzman kadromuz, kaliteli ilaçlarımız ile birlikte profesyonel bir şekilde bu hizmeti sağlıyoruz. İlaçlama fiyatları konusunda etkili olan pek çok kriter bulunuyor. Fiyatları etkileyen en önemli faktör ise böceklerin türü ve yoğunluğu oluyor. İlaçlama yapılacak olan alanın büyüklüğü,  tekrar bir ilaçlama gerekip gerekmediği, kullanılan ilaç türü ve ilaçlama yöntemine bağlı olarak fiyatlar farklılık göstermektedir. İlaçlama yapılabilecek pek çok alan bulunmaktadır. Apartmanlar, daireler, iş yerleri, endüstriyel alanlar, okullar vb. pek çok alanda bu canlılar üreme imkanı bulabilirler. Ayrıca özellikle mutfak gibi alanlarda yiyecekler ile temas eden böcek ve türlerinin bakteri yayması sonucu bulaşıcı ve ölümcül hastalıklara sebebiyet verdiği de bir gerçektir. İnsanların yaşam alanlarını işgal eden bu canlıların bir an evvel ortamdan uzaklaştırılması gerekiyor. İlaçlama fiyatları sanıldığı kadar yüksek değildir. İnsanlar ilaçlama fiyatlarının yüksek olduğunu düşünerek bu hizmeti almak yerine ikame çözümler üretmeye çalışıyor. Sizlerin evlerde yapacağınız uygulamalar ile böceklerin bağışıklıkları güçlenmekte ve mücadele daha da zor olmaktadır. Yapılan hatalı ilaçlamalar aynı zamanda sağlığınızı da tehlikeye atacaktır. Güvenilir bir firma ile iletişime geçerek sizler de bu canlılardan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Kokusuz, kokulu ve jel ilaçlama teknikleri ile doğru kullanılan ilaç dozları ile firmamız böcek ve haşerelerden ekonomik fiyatlar ile kurtulmanıza yardımcı oluyor.

İlaçlama konusu riskli bir konudur. İlaçların doğru böcekler ve haşereler üzerinde doğru dozlarda kullanılması gerekir. Kesin çözümler alabilmek için iş profesyonellerce yapılmalıdır. Peki, bir firmanın güvenilir olduğu nasıl anlaşılır? Güvenilir bir ilaçlama firması öncelikle sizlere belgelerini göstermekten çekinmez. Firmaların biyosidal ilaçları kullanma raporlarının olması gerekir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı onaylı olarak bu firmaların faaliyetlerini sürdürmesi önemlidir. İlaçların belgeli olmasının yanı sıra firma çalışanlarında da biyosidal ürün kullanıcı belgesi olması gerekiyor. Hem sizlerin hem de çalışanlarımızın sağlığını önemsiyoruz. Çalışanlarımız alanında uzman, gerekli belgeleri almış kişilerdir. Hangi ilaçların hangi dozlarla kullanılacağını ve hangi ortam için en uygun yöntemin hangisi olacağını kendileri belirlemektedir. Bizlerle iletişime geçmeniz durumunda ekibimiz ilk olarak adresinize gelmekte ve bu bölgede keşif incelemesi yapmaktadır. Böcek cinsi ve yoğunluğu hakkında bilgi sahibi olan ekibimiz ilaçların hazırlanması ile birlikte ilaçlama hizmetine başlar. Güvenilir olmayan firmalar ise sizlere bilgi vermekten ve belge göstermekten çekinirler. Kullanmış oldukları ürünler güvenilir olmadığı gibi bakanlık onaylı da değildir. Bu sebeple firmalar ile iş birliği içerisinde olurken yalnızca uygun fiyatlı olması sizleri yanıltmasın. Firmaların güvenilir olmadığını anlamanın diğer yolu referanslarıdır. İlaçlama yaptırmış olan tanıdıklarınızdan fikir alabilir ya da internet üzerinde araştırma yapabilirsiniz. Referansları güçlü olan firmamız uzun yıllardan beri süregelen tecrübesi ile sizlere bu hizmeti vermekten mutluluk duymaktadır.

İlaçlama yapılan ortamın kullanım süresi ilaç türüne göre farklılık göstermektedir. Şayet kokusuz ilaçlama yapılıyor ise ilaç geride koku bırakmayacağından dolayı ortamın havalandırılmasına gerek de yoktur. Ayrıca kokusuz ilaçlamada sizleri rahatsız edecek bir koku da ortaya çıkmadığından dolayı evde olmanızda bir sakınca yoktur. Ancak kokusuz ilaçlama böyle değildir. Ortama girmeden önce en az birkaç gün havalandırma yapmak gerekir. İlaçlama yapılmadan evvel mutfak gibi alanlarda besin maddelerinin üzeri kapatılmalıdır. İlaçların besinler ile teması ve sizlerin bu besinleri tüketmeniz durumunda ortaya kötü sonuçlar çıkabilecektir. Evin ilaçlanması sonrasında ilk 1 hafta temizlik yapılması da ilacın etkisinin azalmasına sebep olacaktır. Bu amaçla temizlik yapmaktan kaçınmak gerekir. İlaçlama sonrasında tekrar böcekler ile karşılaşmanız mümkündür. Temizlik yapıldığında yüzeylere temas etmiş olan etken maddeler ortadan kaybolacak ve ilaçlama hizmeti adeta amacına ulaşmayacaktır. İlaçlama sonrasındaki 10 gün dip köşe temizlik yapmaktan kaçınmak gerekiyor. Bu süreçte böcek görmeniz durumunda korkuya kapılmayın. Ayrıca diğer ilaçlama yöntemi olan jel ilaçlamada da evlerde kapı ve pencerelerin açılmasına gerek yoktur. Aile fertlerinin evden ayrılması da gerekmez. İlaçlama öncesinde herhangi bir hazırlık ve temizlik yapılmasına gerek olmadığı gibi ilaçlama sonrası da temizlik gerektirmiyor. Jel ilaçlama türü gereği etkisi uzun süre devam eden bir türdür. Özete yalnızca kokulu ilaçlama yapılıyor ise bir süre evi kullanmamak ve ortamı minimum 2 saat havalandırmak gerekiyor.

%100 garantili hizmet sunan firmamız İstanbul içi tüm ilçelere böcek ve haşere ilaçlama hizmetini götürmektedir. Ayrıca ilaçlama alanlarımız da oldukça geniştir. Otel, ev, ofis, site, cafe gibi pek çok alanda böcek ilaçlama hizmeti veriyoruz. Kapalı alanların yanı sıra bahçe ve gemi ilaçlaması da yine firmamız tarafından yapılmaktadır. Çalışma bölgelerimiz geniş bir yelpazede olduğundan dolayı mağduriyetinizin giderilmesi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Kadıköy, Beykoz, Pendik, Kartal, Çekmeköy, Beyoğlu gibi pek çok noktaya haşere ve böcek ilaçlama hizmetini götürmekteyiz. Ekiplerimizin bulunmuş olduğu lokasyona bağlı olarak acil böcek ilaçlama hizmeti de verilmektedir. İstanbul içinde Anadolu ve Avrupa yakası olması fark etmeksizin almış olduğunuz randevu kapsamında sizlere bu hizmeti vermekten gurur duyuyoruz. Böcek ilaçlama asla ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Bir böceğe ya da haşereye rastladığınız ilk anda şayet önlem almazsanız bu işin arkası da gelecektir. Böceklerin yumurtadan çıktığı döneme denk getirilmesi gereken ilaçlama işi aslında dört mevsim yapılabilmektedir. Sizler de İstanbul’un en uzak köşesinde olun sizler için profesyonel ve kaliteli bir ilaçlama sürecini adresinize getiriyoruz. Mesafeye, ilaçlama yapılacak olan alanın büyüklüğüne göre fiyatlar da farklılık gösterecektir. İstanbul’un herhangi bir semtinde apartmanınız, iş yeriniz vs. varsa bu alanların ilaçlanması için hemen firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Böcek ilaçlama yaptırın ve sağlığınızı riske atmayın. Geçmiş yıllarda meydana gelen toplu ölümlerin pek çoğunun böcek ve haşere kaynaklı olduğu bilinmektedir. Bu canlıların sizlerin yaşam alanlarınızı seçmesinin tek bir sebebi bulunmaktadır. Böcekler ve haşereler uygun ortamı bulduğunda hızla üreyen canlılardır. Bu canlılar yiyecek ve ısıl ortam bulduklarında kolaylıkla çoğalabilirler. Ayrıca sizlerle, yaşam alanlarınızla ve yiyecekleriniz ile temas etmeniz durumunda çeşitli hastalıkları da sizlere bulaştırırlar. Tifo, tifüs, dizanteri gibi pek çok hastalık böcek ve haşerelerden insanlara geçmektedir. Böcek ve haşereler hareketli canlılardır. Kimisi teninizdeki bir ısırıkla, kimisi ekmeğe değmekle sizlere pek çok hastalık bulaştırabilirler. Ayrıca canlıların teniniz ile temasında durumunda dahi sırtlarında bulunan bakterileri sizlere bulaştırma ihtimali bulunmaktadır. Tüm bu durumlara karşı dikkatli olmak gerekiyor. Evde ya da çalışma alanlarınızda tek bir böceğe ya da haşereye rastlamanız devamının da geleceğine işarettir. Çünkü bu canlılar uygun buldukları noktalarda çoğalacaktır. Ayrıca bu canlıların evlerinize ya da iş yerlerinize nereden girdikleri hakkında da araştırma yapmak gerekir. Kaçış noktaları bulunduğunda bu noktalar kapatılmalıdır. Ayrıca hemen ilaçlama için de profesyonel destek alınmalıdır. Evde kendi yöntemleriniz ile yapacağınız ilaçlama çeşitli sorunlara sebebiyet verebilir. Bakanlık onaylı olmayan ilaçlar aynı zamanda insan sağlığını da tehlikeye atmaktadır. Bu ilaçları solumak ve temas etmek ölümcül sonuçlara sebep olabilir. Bu işi kendiniz yapmak yerine destek almak daha doğru olacaktır. Çünkü giden sağlığın geri gelmesi çok zordur.

Böcek ve haşereler rastlamanız durumunda vakit kaybetmeyip elinizi çabuk tutmanız gerekir. Uzman ilaçlama olarak bizler profesyonel acil ilaçlama hizmeti ile karşınızdayız. Evlerinizde ve iş yerlerinizde sıklıkla karşınıza çıkan bu canlılar can sıkıcı olabiliyor. Sıcak ya da soğuk ortamlarda kendine mesken edinen bu canlıların tek bir tanesi bile pek çoğunun göstergesi olabiliyor. İrite edici duygulara sahip olan bu duruma karşı profesyonel destek almak şarttır. Acil ilaçlama hizmeti sunan firmamız 7/24 hizmet vermektedir. Böceklerden kurtulmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul ve ilçelerine hizmet sunan firmamıza iletişim numaraları üzerinden ulaşabilirsiniz. Böcekler kadar evlerde çokça karşımıza çıkan canlılardan bir tanesi de fareler olmaktadır. Fareler yakalanması zor varlıklardır. Kapan, yapıştırıcı gibi yöntemler ile tek bir fare öldürme şansınız olabilir, peki ya devamı varsa? Acil ilaçlama hizmeti ile ihtiyaçlarınıza kesin çözümler sunulmaktadır. Mümkün olan en kısa sürede adresinize gelerek yine sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar ve uygun ilaçlama tekniği ile birlikte sizleri böcek ve haşerelerden koruyoruz. Uygulama normal zamandaki ile aynı kalitede olmaktadır. Böceklerden ve haşerelerden kurtulmak ve sağlıklı bir ortama sahip olmak zor değil. Firmamız acele verdiği bu hizmeti de titizlikle yerine getirmektedir. İşin acele yapılıyor olması kötü yapıldığı anlamı taşımaz. Böcekleri ilaçlamak en keskin çözümdür ve böceklerin ürememesi için acilen ve kesin çözümler alınmasına ihtiyaç vardır.

Böcek ve haşerelerin ilaçlanması için kullanılan ilaçlar da tartışma konusu olmaktadır. Bu anlamda kullanılacak olan ilaçlar bakanlık onaylı olmalı diğer bir deyişle biyosidal raporları olmalıdır. Firma olarak 3 tür ilaçlama tekniği kullanıyoruz. Kokulu, kokusuz ve jel ilaçlama yöntemlerinin her birinde farklı ilaçlar kullanılmaktadır. Kullanılacak ilaç türünün belirlenmesi tamamen böceklerin cinsine bağlı olarak değişecektir. Firma olarak kullanmış olduğumuz ilaçlar insan, hayvan ve çevre sağlığını tehlikeye atmamaktadır. Özellikle tarım sektöründe kullanılan böcek ilaçlarında büyük bir zafiyet bulunmaktadır. Bu ilaçlar böcekleri uzaklaştırırken aynı zamanda bitkilere zarar vermekte ve toprak yapısının bozulmasına sebep olmaktadır. Firmamız tarafından kullanılan kokusuz sprey ilaçlar insan ve hayvan sağlığını tehlikeye atmadığı gibi aynı zamanda mikro kapsül teknolojisi kullanılarak imal edilmiştir. Böceklerin ölmesine sebep olan etken maddeler kapsüllerin içerisinde yer almaktadır. Eski zamanlarda var olan böcek ilaçları direkt uygulanmaktaydı. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte bu ilaçların direkt teması mümkün olmuyor. Kapsüllerin boyutları 20 mikron büyüklüğünde olup insan vücudunda toksik etkilere sebebiyet vermiyor. Ayrıca insan kanına karışması için de 10 mikron büyüklüğe sahip olması gerekiyor. Mikro kapsül olarak kullanılan ilaçların büyüklüğünün 20 mikron olması sebebi ile eliniz değse de vücudunuz kolay bir şekilde dışarı atabilmektedir. Ayrıca alerjen etkiye de sebebiyet vermemektedir. Bu sayede sizlerin ve çevrenizin sağlığını önemsiyor ve böcek probleminden kolaylıkla kurtulmanıza yardımcı oluyoruz.

İlaçlama yapılması sonrasında ev ve iş yerleri aynı gün kullanılabilmektedir. Bu noktada önem arz eden detay kullanılan ilaçlar ve ilaçlama türü olacaktır. Bilindiği gibi 3 tür ilaçlama tekniği bulunmaktadır. Kokulu, kokusuz ve jel olarak yapılacak olan ilaçlamalarda en çok dikkat edilmesi gereken kokulu olanıdır. Kokusuz ve jel ilaçlama geride bir koku bırakmayacağı gibi ilaçlama esnasında bu ortamda bulunmanız sizlere ve evcil hayvanlarınıza zarar vermeyecektir. Ancak kokulu ilaçlama sonrasında bu ortamda bulunmamak ve ortamın en az 2 saat havalandırılması gerekir. Kokulu ilaçlama yapılmadan evvel mutfakta üzeri açık yiyecek bulundurulmamalıdır. Bu ilaçların yiyecekler ile temas etmesi ve daha sonra bu ilaçların tüketilmesi durumunda telafi mümkün olmayan durumlar ortaya çıkabilir. Ayrıca temizlik konusu da en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. Temizlik yaptıktan sonra evimde rahat rahat oturur, iş yerinde çalışırım düşüncesi doğru değildir. Etken maddelerin böcekler üzerinde etkisini göstermesi ve kesin çözüm almak için yüzeylerden ilaçlar yok edilmemelidir. İlaçlar bir süre havada kalacak ancak daha sonra yüzeylere temas edecektir. Özellikle yerlerin silinmesi durumunda daha sonra ortaya çıkan böcekler üzerinde ilaçlamanın herhangi bir etkisi olmayacaktır. Evinizi ya da iş yerinizi evet aynı gün kullanabilirsiniz. Ancak temizlik yapmak için bir süre beklemenizde fayda olacaktır. Özetle kokulu ilaçlama yapılan ortamlarda ilaçlama esnasında bulunmamak ve ortam havalandırmadan bu ortamda var olan havayı uzun süre solumamak gerekiyor.

İlaçların zararları kullanılan ilaç türüne göre değişmektedir. Kokulu ilaçlama yönteminde kullanılan ilaçların asla gıda maddeleri ile temas etmemesi gerekir. Bu ilaçların keskin kokuları bulunmaktadır. Ayrıca haşereler için uygulanmaları mümkündür. Kokusuz ilaçlar ile böceklerin bertaraf edilmesi zor olurken etkili olmaları sebebi ile pek çok ortamda kokulu ilaçlama yöntemi tercih edilmektedir. Kokulu ilaçların kullandığı ortamlara 2 saat girmemek gerekir. Kokulu ilaçların insan sağlığını tehlikeye atabileceği de bir gerçektir. Solunması ve gıda ile temas etmesi durumunda öldürücü etkilere ve zehirlenmelere sebep olabilmektedir. Bunların yanı sıra yine kokusuz ilaçlama yönteminde de ilaçların kokuları rahatsız etmese de birebir yiyecekler ile temasından kaçınmak gerekir. İlaçlar her ne kadar böcekler üzerinde etkili olsa ve bakanlık tarafından onayları tam olsa da böcekler için etkili olup gıdalar ile temasından kaçınmak gerekir. En nihayetinde ilaçlar kimyasal birer maddedir. Böcek türüne göre içlerinde farklı etken maddeler bulunmaktadır. Bu etken maddeler insan sağlığını tehlikeye atabilir, zehirlenmelere ve hatta ölümlere sebep olabilir. İlaçlardan fayda beklerken zararı ile karşılaşmamak, hem insan hem hayvan hem de çevre sağlığını korumak için ilaçlar ile birebir temastan kaçınmak gerekiyor. Bulunduğunuz ortamlarda ilaçlama yapılacak ise kesin olarak gıda maddelerinin ortadan kaldırılması, ilaçların gıda maddesi ile temas ettiği görülüyor ise bir daha bu gıdaları tüketmeden çöpe atmak mantıklı olacaktır.

  1. İlaçlanacak olan alanın büyüklüğüne göre bu süre farklılık göstermektedir. İlaçlama yapılacak olan alan ofis ya da bir yaşam alanı ise yüzey alanı çok küçük ise ilaçlama süresi de doğrudan kısalacaktır. Böcek ilaçlamada hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın işlem 1 günde tamamlanmaktadır. İş ya da ofis ortamına birkaç saat girilmemesi ve daha sonra 1-2 saat pencereden ortamın havalandırılması gerekecektir. Ev ya da iş yerinin havalandırılması esnasında bu ortamda bulunmamak ve dışarı çıkmak gerekir. Aksi takdirde ilaçların içinde var olan toksik maddeler sizlerin sağlığını tehlikeye atabilir. Şayet ilaçlama yapılacak olan alan fabrika gibi geniş bir alansa, bu alanda farklı böcek türlerine rastlamak mümkün olduğundan dolayı süre 3 günü bulabilmektedir. Bu süre zarfında aynı zamanda fabrikanın ilaçlanması parça parça olacak şekilde yapılır. İlaçlama sonrasında böcek kalıntıları da ortamdan uzaklaştırılır. Bu işlemin yapılması aslında 1 gün gibi kısa bir süre de olabilir. Fakat alanın büyüklüğü ile doğru orantılı olarak sürede artış da meydana gelebilmektedir. İşlem sonrası kokusuz ilaçlama tekniği uygulanmış ise fabrikaya giriş yapılabilir. Ancak kokulu ilaçlama yapılan durumlarda bir süre fabrika alanına giriş yapmamak ve ortamı havalandırmak gerekir. Özetle böcek ilaçlama yapılacak olan alanlarda ilaçlama süresi 1 ila 3 günü bulmaktadır. Bu ortamlarda ilaçlama yapıldığında bir süre ortamda bulunmamak gerekir. Eve girildiğinde de yorgan, yastık gibi eşyaların açıkça bırakıldıysa temizlenmesi gerekir. İşlem öncesinde bu eşyalar vakumlu poşetler ile ortadan kaldırılmalıdır. Sizler de böcek ilaçlaması yaptırmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İlaçlanacak olan alanın büyüklüğüne göre bu süre farklılık göstermektedir. İlaçlama yapılacak olan alan ofis ya da bir yaşam alanı ise yüzey alanı çok küçük ise ilaçlama süresi de doğrudan kısalacaktır. Böcek ilaçlamada hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın işlem 1 günde tamamlanmaktadır. İş ya da ofis ortamına birkaç saat girilmemesi ve daha sonra 1-2 saat pencereden ortamın havalandırılması gerekecektir. Ev ya da iş yerinin havalandırılması esnasında bu ortamda bulunmamak ve dışarı çıkmak gerekir. Aksi takdirde ilaçların içinde var olan toksik maddeler sizlerin sağlığını tehlikeye atabilir. Şayet ilaçlama yapılacak olan alan fabrika gibi geniş bir alansa, bu alanda farklı böcek türlerine rastlamak mümkün olduğundan dolayı süre 3 günü bulabilmektedir. Bu süre zarfında aynı zamanda fabrikanın ilaçlanması parça parça olacak şekilde yapılır. İlaçlama sonrasında böcek kalıntıları da ortamdan uzaklaştırılır. Bu işlemin yapılması aslında 1 gün gibi kısa bir süre de olabilir. Fakat alanın büyüklüğü ile doğru orantılı olarak sürede artış da meydana gelebilmektedir. İşlem sonrası kokusuz ilaçlama tekniği uygulanmış ise fabrikaya giriş yapılabilir. Ancak kokulu ilaçlama yapılan durumlarda bir süre fabrika alanına giriş yapmamak ve ortamı havalandırmak gerekir. Özetle böcek ilaçlama yapılacak olan alanlarda ilaçlama süresi 1 ila 3 günü bulmaktadır. Bu ortamlarda ilaçlama yapıldığında bir süre ortamda bulunmamak gerekir. Eve girildiğinde de yorgan, yastık gibi eşyaların açıkça bırakıldıysa temizlenmesi gerekir. İşlem öncesinde bu eşyalar vakumlu poşetler ile ortadan kaldırılmalıdır. Sizler de böcek ilaçlaması yaptırmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Haşere ve böcek ilaçlama konusunda profesyonel hizmet veren firmamız randevu usulü ile çalışmaktadır. Randevu öncesinde keşif yapmak amacı ile bulunduğunuz ortama gelerek gerekli kontrolleri sağlıyoruz. Ortam büyük mü? Tek tip böcek mi var? Böceklerin ortama sızabilecekleri açık bir nokta var mı? Hangi ilaçlama tekniği kullanılacak? Yapılacak olan ön inceleme sonrasında bu sorulara cevaplar buluyoruz ve randevu saatinde adresinizde oluyoruz. İlaçlama konusunun çözüme kavuşması için ne ile mücadele edildiğinin bilinmesi gerekir. Mücadele edilen konu bilindiğinde çözümler de kolay olacaktır. Özellikle ilaçlama işlemi için belirli zamanlar söz konusudur. İlaçlamalar korumanın sağlanabilmesi için bahar mevsimlerinde yapılır. Bu dönemde böcek ve haşerelerin üreme ve yumurtlama zamanlarıdır. Yumurtalayan böcekler elbette ki yumurtadan çıktığında çoğalacaktır. Bahar aylarında yapılan uygulamalar haşere popülasyonun ciddi bir şekilde azalmasına sebep olmaktadır. Neslin çıkışı bu sayede kolayca engellenecektir. Ancak firma olarak randevu sisteminin dışına yoğunluğa bağlı olarak çıkabilmekte ve acil durumlarda da sizlere çözüm sunabilmekteyiz. Sizlere en yakın konumda olan ekibimizin müsaitlik durumuna göre hizmet verilecektir. Dezenfeksiyon, ilaçlama ve fumigasyon son yıllarda çok önemli olan kavramlardır. Geçmişte yapılan ilaçlama tekniklerinin yerine bu gün ilaçlama daha teknolojik donanımlarla yapıldığından dolayı süre olarak da kısa sürebilmektedir. Bu amaçla acil ilaçlama talebinize de cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz.

Böcek ilaçlama konusunda dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de eşyaların toplanıp toplanmayacağıdır. Özellikle kokulu ilaçlama yapılıyor ise dikkatli olmak gerekir. Mutfak gibi alanlarda yapılacak olan ilaçlama işleminde kesinlikle açıkça yiyecek ve içecek bırakılmalıdır. Yastık ve yorgan gibi günlük olarak kullanacağız eşyalar da dolaplara kaldırılmalı ya da büyük poşetlere yerleştirilmelidir. Böcek ilaçları böcekleri öldürebildiğine göre güçlü yapılardır. Özellikle kokulu olarak yapılan ilaçlamada ortamda bulunmamak, ortamda var olan eşyaları örtmek gerekir. Bu aşamadan sonra temizlik yapmanız da bir süre yasaktır. Kokulu ilaçlama yapılıyor ise bu ortamda yer almamalısınız. İlaçlama sonrasında da kesinlikle ortamı havalandırmadan içeride uzun süre kalmamalısınız. İlaçların teniniz ile teması çeşitli alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir. Bu sebeple ilaçlara temas etmemeli, uzun süre solumamalı ve gıdalar ile temas ettiğinde bu gıdaları tüketmemelisiniz. Son yıllarda imal edilen ilaçların çevre ve insan sağlığı üzerindeki etkileri az olmaktadır. Ancak bile bile lades yapmamak adına mantıklı davranmak ve ilaçlar ile birebir temastan kaçınmak gerekiyor. Zaten ekibimizi de geldiğinizde göreceğiniz gibi özel koruyucu kıyafetler giyilmekte ve kokulu ilaçlama türlerine uygun olacak şekilde maskeler takılmaktadır. Şayet maske takılmazsa zehirlenme soruları meydana gelebilir. Tüm bunlardan anlaşılacağı üzere özellikle kokulu olarak yapılan ilaçlamada dikkatli olmak ve ortamda bulunmamak gerekiyor.

Haşere ilaçlama sonrasında temizlik yapmak doğru değildir. Ortamda temizlik yapılması durumunda yapılan ilaçlama da etkisini gösteremeyecektir. Kokulu, kokusuz ya da jel ilaçlama yöntemlerinin her birinin kendini özgü dinamikleri vardır. Ancak hiçbir şirket ilaçlama sonrasında ilk 10 gün temizlik önermez. Aynı zamanda bu ortamda temizlik yapılması garanti kapsamı dışında kalmanıza sebep olur. Yüzeylerin temizlenmesi durumunda sonradan ortaya çıkacak olan böcekler etken maddeler ile karşılaşmadığından dolayı yaşamlarına devam edecektir. Bu konuda dikkatli davranmak gerekiyor. Kokulu olarak yapılan ilaçlama sonrasında ortamı 2 saat havalandırmadan içeri girmemek gerekiyor. Ortama girildiği anda ilaç bana zarar vermesin düşüncesi ile temizlik yapmak ilacın henüz haşere ve böceklere karşı etkisini göstermesine engel olacaktır. Temizlik yapmak noktasında sabırlı davranmalısınız. Ayrıca randevu gününde ekiplerimiz gelmeden de yine temizlik yapılmasına gerek olmayacaktır. Bu konuda firmamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Ancak havalandırma sonrası buzdolabı arkasını, koltukların altlarını vb. ıslak mendille silebilirsiniz. Sizler temizlik yaparken henüz yumurtadan çıkacak olan haşereler yaşamaya başladığında ilaçlama onlar üzerinde etkili olmayacaktır. Görülebilir alanları ıslak mendille silmenin yanı sıra detaylı bir temizlik yapmaktan kaçınmanız gerekiyor. 10 gün evde ıslak temizlik yapılmamalıdır. Kanepe gibi eşyaların silinmesi de zor olacağından dolayı bu eşyaların üzerine örtü çekmek mantıklı olandır.

Belediyelerin ilaçlama hizmeti verip vermediği de merak edilen konulardan bir tanesidir. Özel firmaların yanı sıra belediyeler de bu hizmeti sunmaktadır. Belediyelerin bu hizmeti vermesindeki amaç ise doğa ve çevre sağlığını tehlikeye atmadan ilaçlama yapılmasıdır. İlaçlama yapılırken böcek ve haşerelerin ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Çevrede oluşabilecek salgın hastalıkların da bu sayede bir nebze olsun önüne geçilebilecektir. Belediyenin vereceği ilaçlama hizmetinde farklı böcek türleri ile mücadele edilmektedir. Haşere ve böceklerin yok edilmesi genellikle bahar aylarında yapılmaktadır. Ancak diğer mevsimlerde de yine biyosidal ilaçlar kullanılarak ilaçlama hizmeti verilebilmektedir. Mevsimsel geçiş dönemlerinde rotaya çıkan vektörlere bağlı olarak üreme gösteren böcekler ile mücadelede sizler de belediyeler ile iletişime geçebilirsiniz. Bağlı bulunduğunuz belediyenin iletişim numarası üzerinden randevu alarak bu hizmeti almanız mümkündür. Ev ve iş yerlerinde mücadele edilen pek çok canlı bulunmaktadır. Yapılacak ilaçlamalar ile birlikte tüm bunlardan kurtulmak da mümkün hale gelmektedir. Evlerde oluşan ve üreyen diğer haşerelere karşı yine belediyeler hizmet sunuyor. Ancak ilaçlama öncesinde haşere veya böcek türü hakkında bilgi vermeniz gerekiyor. Hizmet süresi ise ilaçlama yapılacak olan alanın büyüklüğüne göre farklılık gösteriyor. Uygulama yapılacak olan alanda uzun süre bulunmamak, uzun süre ilaç kokusu solumamak gerekiyor. Eyüp, Sancaktepe, Ataşehir, Fatih, Sarıyer vb. pek çok belediye tarafından sağlanan bu hizmeti almak için sizler de hemen randevu oluşturabilirsiniz.

Jel ilaçlama özellikle hamam böcekleri üzerinde çok etkilidir. Jel kıvamında olan bu ilaç hamam böcekleri tarafından leziz bir besin maddesi olarak algılanmaktadır. Diğer haşerelerde sonuç almak zor olsa da hamam böcekleri için en kesin çözüm jel ilaçlama tekniğidir. Çok etkili olmasının sebebi ise böceği hemen öldürmemesi, böceği ancak yuvasına vardığında ölmesidir. Bir hamam böceği öldüğünde ve diğerleri onu yemeğe çalıştığında bu sayede diğer böcekler üzerinde de etkisi görülecektir. Jel ilaçlama yapılırken böcek yuvalarının olma ihtimali olan yerlere yerleştirilir. Tüpten jel şeklinde damlatılan bu ilaçların etkili olabilmesi için profesyonel kişilerce yuvanın yerinin tespiti yapılmalıdır. Bu ilacı tek bir hamam böceğinin bulması durumunda aslında zafer elde edilmiş olacaktır. Jel ilaçlamaların gıda ile temasından ise kaçınmak gerekir. İlaçlar her ne kadar bakanlık onaylı olsa da hayvanlar üzerinde etkisini göstermektedir. Bu amaçlı ilaçlar ile temas etmekten uzak durulmalı ve gıda maddeleri ile temasından kaçınılmalıdır. Jel ilaçlama fiyatları ise marka ve böceklerin yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir. Diğer tekniklerden fiyat olarak biraz yüksek olsa da etkili ve uzun süreli bir çözüm sunması açısından önem arz etmektedir.

WhatsApp
1
Scan the code
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Sorularınız İçin Sohbete Başlayın!
Tel: 0542 308 76 76
Hemen Arayın