Pire İlaçlama

Pire İlaçlama 

Yaşam alanlarında pire ilaçlama işlemi uzman bilgisi ve deneyim isteyen bir işlemdir. Zira öncelikle yaşam alanlarına pirenin hangi yöntemlerle geldiği net olarak belirlenmelidir. Pireler kan emici bir yapıya sahiptir. O nedenle yaşadıkları canlılar üzerindeki hastalıkları da taşıma ve bulaştırma potansiyeli bulunmaktadır. O nedenle geldiği kaynağının bulunması kaynağında yok edilmesi için önemlidir. Aynı zamanda pire ilaçlama işlemi sonrasında pirelerin yine ortama gelmesini engellemek için pirelerin ortama geldiği kaynağın da pire mücadelesi kapsamında değerlendirilmesi gerekmektedir. Özellikle evcil hayvan besleyenler için bu durum geçerlidir. Bahçeli bir yaşam alanına sahip olmanız işin biraz daha zor olmasına neden olmaktadır. 

Pireler yaşamları

Pireler yaşamlarını sürdürmek için canlılardan kan emerek beslenmektedir. Ancak pire için kan emecek bir canlıyı bulamamak farklı alanlara yönelmesine sebep olmaktadır. Hayvanlar üzerinde bulunan pireler hayvanların ortada bulunmadığı dönemlerde farklı konaklara yani insanlara yönelmektedir. Yahut evinizde bulunan farelerden dahil beslenebilirler. Fare mücadelesi yapmanız durumunda fare üzerindeki pirelerin insanlara geçmesi muhtemeldir. Aynı zamanda fareden geçen birinin çeşitli bakteri ve hastalık taşıma olasılığı da yüksektir. Bu durumdan korumak için profesyonel ilaçlama hizmeti almanız gerekmektedir. 

Birde özellikle insan vücudunda kaşıntıya ve şişliklere neden olmaktadır. Özellikle alerjik reaksiyonları olan bireylerde çok ciddi boyutlara ulaşan rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Pireler farklı canlılar üzerinde de gezinmesi nedeniyle birçok bulaşıcı hastalığı taşıyabilir. Çünkü hayvanlar bu konuda çok daha fazla risk altındadır. Pireler hayvanlardan insanlara geçerek insanlara da büyük zararlar verebilmektedir. Bu kapsamda yapılan bir araştırmaya göre pire ısırmalarına neden olduğu hastalığın son 10 yılda 3’e katlandığını göstermektedir. 

Pireler yaşam alanlarında farklı formlarda olabilmektedir. Olgunlaşma aşaması birçok kişi tarafından bilinmektedir. Alanında yeterliliğe sahip ve deneyimle olan bireyler kontrolünde pirelerin hangi evrede olduğunu dahi çözülmektedir. Pire popülasyonunu net bir şekilde analiz eder ve duruma göre ilaçlama yöntemini ve dozunu belirler. Belirlenen yöntem neticesinde ilaçlama yapılacak alana girerler ve alanın sahibi ilgilendirmektedir. Varsa alandaki evcil hayvanlarında ilaçlama ve mücadele kapsamına alınması sağlanmaktadır. Mekanın ilaçlamasından sonra da evcil hayvanların düzenli aralıklarla pire kontrolü yapılması ve ilaçlanması konusunda bilgilendirme yapılmaktadır. Aksi takdirde evcil hayvanlar ile yaşam alanlarınıza tekrardan ve benzeri haşerelerin gelmesi söz konusu olabilmektedir. Pire ve benzeri birçok istilacı tür ile doğru ve insan sağlığına zararsız uygulama tercih edilmelidir. Firmamız %100 orijinal üründen kullanarak yaşam alanlarında insanların sağlığını önemsemektedir. En doğru ilaçların yeterli dozda kullanılması sağlanmaktadır. Aynı zamanda hem ilaçlama hem ilaçlama sonrasında bilgilendirme yapılmamakta ve belli bir süre sonrasında tekrardan alanda kontroller yapılmaktadır. Firmamız garantili pire ilaçlama hizmeti vererek yaşam alanlarında ki pire problemlerinden tamamen kurtulmanızı sağlamaktadır. 

WhatsApp
1
Scan the code
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Sorularınız İçin Sohbete Başlayın!
Tel: 0542 308 76 76
Hemen Arayın