Haşere İlaçlama

Haşere İlaçlama 

Haşere olarak tanımlanan canlılar insan hayatının birçok yerinde bulunmaktadır. Çalışma alanlarında, evlerde ve daha birçok ortamda haşereler ile karşılaşmak mümkündür. Haşereler özellikle yaşam alanlarında istenmeyen parazit canlı olarak görülmektedir. İnsanların sevmediği ve şikayet ettiği bu canlılar doğal yaşam alanları dışında veba, sarılık ve tifo gibi birçok hastalığa sebep olması söz konusudur. Bu nedenle yaşam alanlarında insan ile devasa gelebilecek haşerelerin alandan temizlenmesi gerekmektedir. Haşerelerin yaşam alanlarından temizlenmesi için haşere mücadele yöntemlerinin kullanılması gerekmektedir. 

Günümüzde Ziraat alanlarında da kullanılmakta olan haşere ilaçları bulunmaktadır. Haşere ve benzeri canlılar için kullanılan ilaçlar insektisit adı ile adlandırılmaktadır. İnsektisit ilaçları farklı yöntemler ve farklı doz kullanımı ile uygulanmaktadır. Ancak bütün ilaçlar aynı canlılara karşı etkili değildir. Bu nedenle haşere ilaçlama işleminden önce hangi tür haşerelerin bulunduğu net olarak tespit edilmelidir. Bunun için haşerelerin en aktif saatlerin bilinmesi ve buna göre deneyimli bir gözlemci tarafından alanın taranması gerekmektedir. Yapılan detaylı inceleme neticesinde teşbihler dikkate alınarak planlama ve ilaç seçimi yapılması gerekmektedir. Firmamız tarafında haşere ilaçlama kapsamında uygulanmakta olan farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler: 

  • Kokusuz ilaçlama yöntemleri 

  • Kokulu ilaçlama yöntemleri 
  • Termal flog cihazı ile sıcak sisteme uygulamaları 
  • Ulv cihazı ile soğuk sisteme yöntemleri 
  • Jel uygulaması 

kokusuz haşere ilaçlama yöntemi genellikle o kadar çok rahatsız olunması potansiyel olan alanlarda tercih edilmektedir. Genellikle bu ilaçlama yöntemi hassasiyeti bulunan kişilerin yaşadığı alanlarda yapılmaktadır. Bireyler tarafından ziyaret edilir, iş yerleri ve benzeri organlarda da kokusuz ilaçlama yöntemleri haşerenin cinsine göre tercih edilmektedir. Sıvı püskürtme yoluyla uygulanmaktadır. Uygun alan sıvı ilacın etkisi geçene kadar ilaçlama yapılan alana hiçbir canlı sokulmamaktadır. Aynı zamanda ilaçlama bölgesinde açık da hiç bir yiyeceğin içeceğin olmaması sağlanmaktadır. 

 Haşere ilaçlama yönteminde parazitlerin çok daha etkilendiği bilinmektedir. Haşerelerin bulundu ortamların detaylıca sıvı püskürtmesi ile ilaçlanması sağlanmaktadır. İçerisinde üzerinde etkisini göstermekte olan bu ilaçlama yöntemi neticesinde yaklaşık 4 saat içerisinde ilaç etkisini göstermektedir. İlaçlama yapıldıktan sonra en az 2 saat ortamın havalandırılması gerekmektedir. Ortam havalandırılması yeterli düzeyde yapılmadan içeriye canlı alınmaması gerekmektedir. 

Termal flog yine sıcak sisteme yönteminde yağlı mazotla eriyen ilaç kullanılmaktadır. Bu yöntem genellikle açık alanlarda kullanılmaktadır. En etkili olduğu haşereler ise genellikle sivrisinek ve karasinek türleridir. Karasineklerin ve sivrisineklerin en aktif olduğu dönemlerde uygulama yapılması gerekmektedir. Firmamız tarafından talep edilmesi doğrultusunda araçlar ile veya portatif cihazlar ile bu yöntem sıklıkla kullanılmaktadır. 

Ulv cihazı ile püskürtme sisteminde genellikle insanların çok olduğu bölgelerde tercih edilmektedir. Sprey formunda olan ilaç sprey veya püskürtme makineleri ile uygulanmaktadır. Bu yöntem genellikle uçan zararlılar için tercih edilmektedir. En aktif olduğu saatlerde kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde etkisinin kapsayıcı olmayacağı bilinmelidir. Firmamız araca monte edilmiş veya portatif Ulv cihazları ile talep edilen alanlarda soğuk sistem ilaçlama yöntemlerini uygun fiyatlarla sunmaktadır. 

Jel şeklinde uygulama yöntemi ise haşereler ile mücadelenin bir başka versiyonudur. Bu aynı zamanda haşereleri yakalamak veya ananla uzak tutmak için kullanılmaktadır. Genellikle restoran, mutfak, yemek yeme alanları için tercih edilmektedir. Yiyecek tüketilen alanlar için en doğru yöntemlerden biri olduğu kadar oldukça da etkilidir. Farklı dozlarda ayarlanabilmektedir. Firmamız ticari alanlardan bireysel alanlara kadar birçok ortamda bu yöntemi kullanmaktadır. Profesyonel uygulamalarınızdan faydalanmak için bilgi alabilir ve dilerseniz en etkili yöntemlerimizin uygulanmasını sağlayabilirsiniz. 

WhatsApp
1
Scan the code
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Sorularınız İçin Sohbete Başlayın!
Tel: 0542 308 76 76
Hemen Arayın