Böcek İlaçlama

Böcek İlaçlama

Günümüzde özellikle şehirlerde kalabalık yaşam alanları kalabalıktır. Güvenlik ve daha birçok neden insanları toplu konutlara itmektedir. Ancak toplu konutlarda ki artışlar temizlik, gürültü, altyapı problemleri gibi birçok konuda problemlerin sıklıkla yaşanmasına neden olmaktadır. Bu problemlerin profesyonel yardım alınarak çözülmesi gerekmektedir. Aksi takdirde problemlerin kısa süre içerisinde kolaylıkla çözülebilmesi mümkün olmamaktadır. Bu nedenle genellikle profesyonel destek arayışından bulunulmaktadır. Bu durum haşere problemlerinde de geçerli de nokta haşere ve böcek istilası durumunda profesyonel firmalardan destek almanız kısa süre içerisinde bir yaşam alanlarınızda ki böceklerden kurtulmanızı sağlamaktadır. Böcek ilaçlama hizmetleri ile sizlerde yaşam alanınızda ki böceklerden uzun süreliğine kurtulabilirsiniz. 

Böcek İlaçlama Nedir

Yaşam alanlarını istila eden haşere ve fare, sinek gibi zararların yaşam alanında kontrol altına alınabilmesi için kimyasal mücadele veya farklı mücadele türlerinin seçilmesi gerekmektedir. Genellikle böcek ilaçlama da kimyasal kullanılmaktadır. Ancak mecbur kalınmadıkça kimyasal kullanımı önerilmemektedir. Böcek ilaçlama yöntemleri minimum ilaçlama ile maksimum sonuç mantığına göre gerçekleştirilmektedir. Aksi takdirde zararlı olmayan habitatların ve hatta insanların da zarar görmesine neden olmaktadır. Bu durumlarla karşılaşmamak için sağlık bakanlığı koordinasyonlu çalışan ve sağlık Bakanlığı’nın onay verdiği ilaçları kullanan firmaları tercih etmelisiniz. 

Günümüzde birçok farklı firma böcek ilaçlama konusunda faaliyet göstermektedir. Ancak tüm ilaçlama firmalarından aynı yöntemler kullanılmamaktadır. Aynı yeterlilik ve tecrübeye sahip olmayan firmalar farklı uygulamalar ile her şekilde mücadele gerçekleştirmektedir. Birçok firma sistemi adı verilen karasinek ve sivrisineklere karşı yapılan ilaçlamalar gibi yanlış yöntemler kullanmaktadır. Farklı saatlerde aktif olan canlıların aktif oldukları saatler dışında ilaçlanması başarılı bir mücadele yapabilmenize engellemektedir. Bu nedenle daha aktif oldukları saatlerin bilinmesi ve konuyla alakalı tecrübe edilmiş olması gerekmektedir. Tecrübesiz olan firmalar özellikle toplu konutlarda kullanılan ilaçların fayda etmemesi tekrarlanmasına ve dolayısıyla farklı sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Sisleme adı verilen sivrisinek ve karasineklere karşı etkili ilaçlama yöntemi genellikle gelişigüzel yapıldığı için tüm sineklerin ve sivrisineklerin ortamdan temizlenmesini sağlamaz. Aktif oldukları zaman dışında kullanıldığında birçoğuna ulaşmaz. Bu durum başarılı bir ilaçlama operasyonunun önünde engeldir. Sis dumanı dağıldığında etki yavaş yavaş geçmektedir. Kısa süre etki sağlayan bu ilaç birçok sineğe etki etmediğinden birçoğunun üremeye devam edeceği unutulmamalıdır. Bu nedenle profesyonel ve alanında deneyimli firmalardan destek almalısınız. 

Böcek İlaçlama Teknikleri

Kişisel ve toplu yaşam alanlarında başta olmak üzere birçok farklı haşerenin zararlarından korunmak ve ortamı bu haşerelerden temizlemek için firmamız özel programlamalar doğrultusunda çalışmaktadır. Program doğrultusunda yaşam alanınızda detaylı inceleme yapılmaktadır. Yapılan incelemeler ile böcek ve haşerelerin hangi türlerinin ne yoğunlukta yaşam alanınızı istila ettiği tespit edilmektedir. Bu sayede mücadele edilecek olan zararlıların türleri net olarak belirlenmektedir. Firmamız belirlenen hedefin mücadele yöntemlerini net olarak belirleyerek yaşam alanının sahibi ile programlama yapmaktadır.

 Bu kapsamda özellikle toplu konutlarda ve işyerlerinde yapılacak mücadele ile alakalı görevlilerin bilgilendirilmesi ve eğitim verilmesi sağlanmaktadır. Firmamız yaşam alanlarındaki yapacağı ilaçlamada bina sahibine ve yetkililere gerekli eğitim verdikten sonra her türlü desteğinde verilmesini sağlamaktadır. Kimyasal mücadele ve benzeri mücadele yöntemleri tercih edildiğine bu mücadele kapsamında ki alanlarda yaşayan veya girme ihtimali olan alerjik rahatsızlığı bulunan veya hassasiyeti olan bireylerin bilgilendirilmesi de sağlanmaktadır.

Yine yaşam alanlarından insan dışında yaşayan evcil hayvanların da listelenmesi ve önlem alınması sağlanmaktadır. Yine yaşam alanlarına kontrolsüz olarak dışarıdan hayvan ve insan girişi yapılıyorsa uyarılar ve önlem sistemleri ile bu durum ilacın etkisi geçene kadar engellenmektedir. Böcek ilaçlama işlemi yapılacak alanda bulunan su kuyusu, su deposu ve benzeri alanların korunması da sağlanmaktadır. Tüm önlemler alındıktan sonra böcekleri bulundukları her ortamda bulacak ve yuvalarına kadar sirayet edecek ilaçlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu işlem sonrasında kısa süre içerisinde tüm böceklerin yaşam alanından temizlenmesi garanti edilmektedir. Bu esnada kullanılan ilaçlar tamamı sağlık Bakanlığı’nın onaylanmış olduğu ilaçlar içerisinden seçilmektedir. Yine uygulama teknikleri de sağlık Bakanlığı’nın onay vermiş olduğu yöntemlerdir. 

WhatsApp
1
Scan the code
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Sorularınız İçin Sohbete Başlayın!
Tel: 0542 308 76 76
Hemen Arayın