Bakırköy Böcek İlaçlama

Bakırköy Böcek İlaçlama

Bakırköy Böcek İlaçlama 

Hastalık yayan böcekler oldukça tehlikeli olmaktadır. Pek çoğumuzun hayatında, çalıştığımız iş yerlerinde ve hatta evlerimizde sağlığımızı olumsuz etkileyen böceklere rastlamamız mümkündür. İstenmeyen ve parazit olarak nitelendirilen bu canlıların insanda iğreti duygusunun oluşturmasının yanı sıra pek çok rahatsızlığa sebep olduğu da bilinmektedir. Veba, tifo, tifüs, sarılık gibi rahatsızlıklara sebep olmanız ölümcül sonuçlar ile sonuçlanabilir. Bu sebeple bu canlılar ile mücadele edebilmek için Bakırköy Böcek İlaçlama hizmeti almanız gerekmektedir. İnsan vücudu üzerinde ısırık izi bıraktıklarında deride kendi salgılarını bırakan bu canlılar doku hasarına da sebebiyet vermektedir. Örneğin uyuz böceği insanlar derisinde kaşınmalara, kızarıklıklara ve hassasiyete sebep olmaktadır. Bu amaçla profesyonel destek almak gerekecektir.  

Böcek İlaçlamada En Etkili Yöntem Hangisidir?  

Bakırköy Böcek İlaçlama yapılırken kullanılan pek çok yöntem bulunmaktadır. Tarım ve ziraat alanında kullanılmakta olan böcek ve haşere ilaçlarına insektisit adı verilmektedir. Bu ilaçlar ile ortamın ilaçlanması için pek çok teknik bulunmaktadır. Haşere ilaçlama yapılırken her parazit ve böcek bundan etkilenmemektedir. İşlemlerin yapılması öncesinde böcek türü belirlenerek ilaçların bu doğrultuda tercih edilmesi gerekir. Ayrıca ilaçlama için uygun yönteme yine ekiplerimiz karar verecektir.  

  1. Kokulu ilaç uygulaması 

Parazitlerin çok yoğun olduğu ortamlarda özellikle kokulu ilaçlama türü tercih edilmektedir. Kısa zamanda böcek ve haşereler üzerinde etkisini gösteren bu ilaçlar adından da anlaşılacağı üzere geride koku bırakmaktadır. Şayet kokulu ilaçlama yapılıyor ise ortamın 2-3 saat kapalı bırakılması gerekir. Bu sayede ilaçlar böcek üzerinde daha etkili olacaktır. bununla birlikte kokulu ilaçlamada açıkta yiyecek bırakmamak gerekir. İlaçlama sonrasında 1-2 saat ortam havalandırılmadan bu alana giriş yapılmaz.  

  1. Kokusuz ilaçlama uygulaması  

İlaçlama tekniklerinden bir tanesi de kokusuz uygulama olmaktadır. Sıvı ilaçların püskürtme tekniği ile verilmesi sureti ile yapılan ilaçlama esnasında ortamı terk etmenize gerek yoktur. Ayrıca ortamın kapalı olması da gerekmiyor. Açık halde bulunan gıda malzemeleri kapatılmalıdır.  

  1. Sıcak sisleme yolu ile ilaçlama 

Bakırköy Böcek İlaçlama tekniklerinden bir tanesi de sıcak sisleme yöntemi olmaktadır. Mazot, su ve yağda eriyen maddeler kullanılmaktadır. Sıcak sisleme termal flog cihazları yardımı ile yapılabilmektedir. Çöplükler, nehirler, göller vb. ortamlarda haşereler ile mücadele etmek amacı ile bu yöntem kullanılmaktadır. Motorlu olan bu cihazlar araca monte edilerek ya da portatif bir şekilde kullanılabilmektedir. Sis tabakası bu cihazdan püskürtülmektedir. Kullanıcılar ve uygulama yapılırken izleyen kişiler tarafından olumlu psikolojik etkilere sahip olan bu ilaçlama yönteminde büyük partiküller yere diğerlerinden daha erken düşmektedir. Bazıları ise daha küçük damlacıklar olması sebebi ile havada uzun süre asılı kalabilmektedir.  

  1. Soğuk sisleme yolu ile ilaçlama  

Bakırköy böcek ilaçlama firması olarak faaliyet gösterdiğimiz pek çok alan bulunmaktadır. Bu alanlar için en uygun olan ilaçlama tekniği yine firmamız tarafından tercih edilmektedir. İlaçlama yöntemlerinden bir diğeri de ulv cihazları ile yapılan soğuk sisleme olmaktadır. Potansiyelleri çok fazla olan zararlı canlıların artması sebebi ile bu uygulamaya gidilebilmektedir. Alan spreylemesi olarak da adlandırılan bu uygulama ile birlikte iyi sonuç alınabilmektedir. Bazı durumlarda benzinle çalışan sırt pompalarından da yardım alınmaktadır. Ancak ulv cihazları genel olarak araç üzerlerine monte edilebilmektedir. Uçan zararlı canlıların henüz yetişkin olmadan aktif oldukları zamanda ilaçlanması süreci soğuk sisleme olmaktadır. 20 ila 50 metre yüksekliğe ulaşan ve havaya püskürtülen bu ilaçlar kesin sonuçlar vermektedir.  

  1. Jel ilaçlama 

Bakırköy böcek ilaçlama firması olarak kullandığımız yöntemlerden bir tanesi de jel ilaçlama olmaktadır. Aplikatör vasıtası ile mutfak ve yemekhane gibi ortamların ilaçlanması için jel ilaçlardan yardım alınmaktadır. Kokusu olmayan bu ilaçların böcekler ve haşereler üzerinde oldukça büyük bir etkisi vardır. İlaçların dozu istenilen şekilde ayarlanabilir ve tabanca yardımı ile uygulama yapılabilmektedir. 

Böcek İlaçları Hangi Maddeleri İçeriyor? 

Bakırköy böcek ilaçlama firması olarak böcekleri öldürmek ve zararlarından sizleri kurtarmak amacı ile yukarıda da bahsettiğimiz gibi çeşitli ilaçlama tekniklerini kullanıyoruz. Böcek ilaçları zehirli maddelerdir. Bu tür maddeler kullanılırken bitkileri korumak ve pek çok alana bulaşıcı hastalık taşıyan böceklerin ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Böcek öldürücü maddeler çeşitli sınıflara ayrılmaktadır. Mide zehirleme, solu ya da vücut örtüsü üzerine nüfuz etme olarak farklı şekillerde böceklere tezahür eden bu ilaçların sentetik olanları da bu üç etkiye sahip olmaktadır. Temel kimyaları birbirinden ayrılan böcek ilaçlarının sentetik olanlarının yanı sıra organik bileşenli olanları da piyasada bulunmaktadır. Organik tarım uygulamalarında özellikle bu ilaçların kullanımına izin verilmektedir. Böcek üzerine püskürtme yolu ile uygulanan bu ilaçlar diğer yüzeyler üzerine de serpilerek kullanılabilmektedir.  

Mide zehirleme yolu ile kullanılan ilaçlar ağızdan alındığı için toksik etkiye sahiptir. Tırtıl, çekirge gibi ağız böceklerine karşı faydalı olan bu ilaçlarda baş karın zehirlerinde pek çok etken madde bulunmaktadır. Bunlar bakır, kurşun arsenat, flour bileşenleri olmaktadır. Bu ilaçlar ile böceklerin yemiş oldukları yeşil yapraklı bitkiler ve gövdeleri hedef alınmaktadır. Sprey ya da toz olarak uygulanan bu ilaçlar aynı zamanda son yıllarda insan ve diğer memeliler için az tehlikeli olan ilaçlar sınıfına da firmeye başlamıştır. Temas zehirleri ve böcek ve haşerelerin derisine nüfuz ederek kullanılmaktadır. Bitkilerin yüzeylerinin delinmesine sebep olan böcekler bu sayede bitkilerin sularını emmektedir. Eklem bacaklılar grubu bu işi daha fazla yapmaktadır. Doğal ve sentetik olarak bu ilaçlar da iki grubu ayrılmaktadır. Bitki özlerinden elde edilen bileşenlerin toksik ajanlar ile sentezlenmesi sureti ile elde edilen bu ilaçlar uzun süreli istilalar için uygun olmayıp kısa süreli etkilere sahiptir.  

Fümigantlar 

Fümigantlar da böceklerin solunum sistemi üzerinde etkili olan böcek türleri arasında yer almaktadır. Solunum açıklıklarından girerek böcekleri zehirleyen bu ilaçlar toksiktir. Hidrojen, nikotin, metil bromür gibi içerisinde çeşitli kimyasallar bulunan böceklerin ve zararlı olan maddelerin öldürülmesi için bu ilaçlardan yararlanılmaktadır. Böcek ilaçlama yapılırken kullanılan ilaçlarda dikkat edilmesi gereken en önemli detay Sağlık Bakanlığı onaylı olmasıdır. Onaylı olmayan bu ilaçlar insan, hayvan ve çevre sağlığını tehlike altına atacağından dolayı dikkatli olmakta fayda var. Özellikle kokulu ilaçlama tekniği uygulanırken ortamda bulunmamak, ortamda üzeri açık gıda maddesi bırakmamak önemlidir. Şayet bu durumlara dikkat edilmezse olay zehirlenmeler ve hatta ölümle sonuçlanabilmektedir.  

Piyasada satılan merdiven altı pek çok ilaç bulunmaktadır. Bu ilaçlar böcekler üzerinde etkili olmadığı gibi dozların yanlış uygulanması ve yanlış uygulamalar yapılması durumunda böceklerde istenilen etkiyi göstermeyecektir. Sürekli olarak bu ilaçlar ile haşır neşir olan böceklerin bağışıklık sistemi bu ilaçlara karşı geliştiğinden beklenilen etkinin alınması da bir hayli zor olacaktır. Bu sebeple evlerde şahsi olarak yapılacak böcek ilaçlama uygulamalarından kaçınmak gerekiyor. Profesyonel bir firma ile anlaşma sağlayarak sizler de evlerinizi, iş yerlerinizi, otel vb. alanları ilaçlatabilirsiniz. Firmamız bu anlamda sunduğu uygun fiyatların yanı sıra 6 ay da garanti sunmaktadır. 6 ay içinde aynı durumun tekrarlanması durumunda adresinize gelerek ücretsiz ilaçlama hizmeti sunuyoruz. 

WhatsApp
1
Scan the code
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Sorularınız İçin Sohbete Başlayın!
Tel: 0542 308 76 76
Hemen Arayın