Maltepe Böcek İlaçlama

Maltepe Pire İlaçlama

Pireler, insan gözüyle zor görünen ortalama 2.5 mm boyutlara sahip bir haşere türüdür. Fakat küçük olmalarına rağmen oldukça fazla kan emerler. Maltepe böcek ilaçlama bu yüzden oldukça önemli bir hizmet verir ve pire, yaşam alanımızda görüldüğü an durdurulması adına işlem alınması gereken bir haşere olduğu için ilaçlama sağlanır.

Pirelerin verimli dişileri tek seferde 50 yumurtaya yakın çoğalabilirler ve hayatları boyunca 400 kadar yumurta bırakabilirler. Bu yumurtaları ise eşyaların, insanların üzerine bırakabilirler. Bu açıdan hem çok çabuk yayılır hem de bulaşıcı olması söz konusudur. Yetişkin bir pirenin ömrü yaklaşık 4-12 hafta arasındadır. Bir pire, yetişkin hale gelir gelmez 24 saat içinde kan emmek için kendisine bir “ev” bulur.

 

Pirelerin evcil hayvanlarda da çokça bulunduğunu gözlemliyoruz. Köpek ve kedilerdeki pireler bu hayvanları yeterli bulmadıklarında insanları da bacaklarından ısırırlar. Burada yuvarlak ve kırmızı lekeler bıraktığı görülür. Evcil hayvanlardaki pire sorunu ise kaşınmalarından, kızarıklıklardan ve tüy dökmelerinden anlaşılabilir. Bu açıdan da gerekli destekler ilgili uzmanlardan alınmalıdır.

İnsanlarda da kızarık ve kaşıntıya sebep olacağını belirtmiştik. Deride zararlı etki de bırakan pireler için aynı zamanda deriyi rahatlatmaya yönelik medikal kremler de tercih edilebilir. Aynı şekilde yaşam alanları için de uzman kişilerden destek alınmalı ve konu hakkında gerekli araştırmalar yapılıp alanında kaliteli ilaçlama firmalarıyla çalışılmalıdır.

Günümüzde geliştirilen son kimyasal ilaç formülleri ile hangi ilacın hangi haşere ve böcek için uygun olduğu kesin olarak bilinmektedir. Çalışacağınız firma da hem alan incelemesi hem de haşere türü incelemesi sonrası sizler için en uygun ilaçlama yöntemi ile sizlere destek olacak, doğal yaşam döngüsü içinde olması gerektiği gibi sizleri pirelerden kurtaracaktır.

Evimizde görülen pirelerden kurtulmak için evin temizliğini sağlamak ve tüm halı, kilim, yatak, yorgan gibi eşyaların güzelce yıkanması tabii ki çok önemlidir. Fakat kesin sonuç yine ilaçlama olacaktır. Bu ilaçlama işlemi için öncesinde mekanda bir hazırlık yapmanız gerekmez. Bu alanda iki yöntem kullanıldığını görürüz: Sırttaki pompa ile püskürtme işlemi ve dumanlama kullanılarak yapılan ulv ilaçlama işlemi.

Pireler için özel olarak geliştirilen ilaçlarla tek seferde kesin çözüm elde edilebilir. Bu tarz ilaçlama gerektiren durumlar için kullanılan ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı olup insana ve çevreye zarar vermediği test edilmiştir.

Maltepe Böcek İlaçlama

Maltepe Böcek İlaçlama Özellikle sıcaklıkların artmasıyla birlikte sıklıkla karşılaştığımız ve hastalık yayan böcek ve haşere problemleri için ilaçlama yapmak birincil çözümdür. Maltepe böcek ilaçlama bu alanda pek çok kişinin rahat, konforlu ve sağlıklı şekilde yaşamasına olanak verecek şekilde hizmetler verir.

Böcekler, herkesin bildiği üzere çok hızlı üremeleriyle meşhurdur. Bu sebeple evimizde gördüğümüz bir adet böceği pek de bir tehdit unsuru olarak görmesek de ileride bizlere büyük sorunlar yaşatacağını tahmin ederiz. Bundan dolayı direkt olarak bir uzmanla iletişime geçmemiz en doğru yöntem olur. Bir uzmana başvurulması gerekir çünkü böcek ilaçlama işlemi bu alanda bilgi sahibi olmayan kişiler için hayati tehlikeler doğurabilir. Özellikle bilinçsiz ilaçlama durumu olduğunda durum daha kötü hale getirebilir. Kimyasal maddeler kullanıldığı için uzman desteği almak zaruridir.

Böcek ve haşere dediğimizde özellikle aklımıza gelen türler: tahtakurusu, hamam böceği, pire, kara sinek, tatarcık, karınca, sivri sinek, kalorifer böceği, halı böceği olarak sayılabilir. Bu böceklerin bizlere anlık rahatsızlık vermesinin yanı sıra sarılık, veba, tifo gibi hastalıklara da sebebiyet verdiğini biliyoruz. Bu canlıların ayrıca ısırdıkları yerde salgılarını bırakarak dokulara zarar verdiğini de biliyoruz. İşte bu sebeple böceklerle mücadelede ilaçlama bizler için en kesin yöntemdir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi baharın gelişiyle birlikte böceklerin de yaşam alanlarımızda çoğaldığını gözlemleriz. Evler, iş yerleri, lokanta, büfe, restorant, fırın gibi gıda sektöründe hizmet veren mekanlar, bahçe ve tarlalar çoğunlukla ilaçlama yapılan yerlerdir. Bu yerlerin koşullarına uygun olarak kokulu ya da kokusuz ilaçlama tercih edilir.

Maltepe Böcek İlaçlamada en önemli aşama bizlere problem yaratan canlının türünü belirlemektir. Bunu hem böceğin fiziki özelliklerinden hem de varsa deride bıraktığı ısırma izlerinden anlamak oldukça kolaydır. Bu aşamada işi uzmanına bırakmak bizler için en doğru yoldur. Türü belirlenen böcek için uygun olan ilaçlama yöntemi de belirlendikten sonra ilaçlama sağlanır. Böceğin türüne göre seçilmiş olan ve en etkili olduğu düşünülen yöntem ile olumlu sonuçlar alınır.

Bu konuda oldukça modern yöntemler geliştirilmesiyle birlikte kullanılan ilaçlar da herhangi bir eşyaya, duvara, parkeye zarar vermez. Geliştirilen son ilaçlama yöntemleri ile yürüyen ve uçan bütün böcek ve haşerelerle savaşmak için uygun işlemler bulunur.

Maltepe İlaçlama

Maltepe böcek ilaçlama yaşam alanlarımızda problem yaşadığımız her türlü haşere ve böcekten kurtulmak için bizlere yardımcı olan bir hizmettir. Özellikle besin ihtiyacını karşılayabileceği alanlarda çok çabuk gelişip üreyen böceklerle baş etmede nihai sonuç ilaçlama yöntemi olacaktır.

Bu alanda seçilen firmanın kaliteli ve yeni ilaçlarla hizmet vermesi oldukça önemlidir. Çünkü kullanılan kimyasallar nedeniyle oldukça olumsuz deneyimler yaşanabilir. İlaçlama işlemi kesinlikle uzmanların onayıyla sağlanmalı. Hem uzmanların hem de ilaçların kalitesi bu alanda büyük bir önem arz ediyor. Karşı karşıya olduğumuz böcek ya da haşere türünden kesin olarak kurtulmak istiyorsak bu alanda iyi bir firma ile çalışmamız gerekir. Aynı zamanla ilaçlama işlemi bir kere yapılan ve bizi sonsuza kadar koruyabilecek bir işlem de değildir. Bu sebeple genellikle yılda en az bir kez uygulanması beklenir. Bu sayede yaşam alanlarımızı böceklerden arındırdığımızda bu arınmayı daha sonraki ilaçlandırmalarla da koruyarak konforumuzu sürekli olarak yüksek seviyede tutabiliriz.

Böcek ilaçlamada kullanılan yöntemlere gelecek olursak bunların kokulu, kokusuz ve jel böcek ilaçlama olarak ayrıldığını söyleyebiliriz. Bunların haricinde termal flog cihazı ile sıcak işlem şeklinde yapılan uygulama ve ulv cihazı ile soğuk sisleme şeklindeki yöntemi de sayabiliriz. Her alan için ayrı ayrı yöntemleri bulunan ilaçlamanın günümüzde çok daha kaliteli ve ilerici ürünlerle yapıldığını görmekteyiz.

Maltepe Böcek İlaçlama

Kokulu ilaçlama yöntemini ele alırsak, bu yöntemin gıda sektöründe sürekli olarak açık kalmak zorunda olan mekanlara ya da sürekli olarak hizmet veren hastanelere, yurtlara uygun olmadığını söylememiz gerekir. Çünkü bu yöntem uygulandıktan sonra mekanın 2-4 saat boyunca kapalı kalması gerekir. İlaçlama sonrası bu bekleme süresi de geçince mekan, 1-2 saat boyunca havalandırılmalı ve mekan o şekilde tekrar kullanılmalıdır. Bu sebeple diyebiliriz ki bu yöntem daha çok büyük alanlarda, ev ve iş yerlerinde, parklarda, bahçelerde, kullanılabilir. Kokulu ilaçlama yöntemi çoğunlukla mücadele etmesi zor böcekler için uygulanır. Daha çok pire, kene, tahtakurusu, akrep, tesbih böceği, sivrisinek, güve gibi haşerelerde kullanılır. Böceklerin bulunduğu tüm kuytu köşelere kadar nüfus eden ilaç çok olumlu sonuçlar doğurur.

Kokusuz ilaçlama yöntemi ise koku oluşturmaması sebebiyle oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntemde ilaçlama yapılan alanı terk etmeniz gerekmez ve ilaçlama sonrasındaysa havalandırma ya da ayrı biz temizlik yapılmasına gerek kalmaz. Fakat tabii ki uygulama yapılan alanda açık gıda bulunmaması gerekir. Kokusuz ilaçlamada sıvı olarak kullanılan malzeme uygulama yapılacak alana püskürtülür. Bu yöntem daha çok hamam böceği, toz böceği, karınca, kalorifer böceği, sinek gibi haşereler için kullanılır.

Call Now ButtonHemen Arayın
× WhatsApp